Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вже з 1 липня поточного року 8 мільйонів українців, які раніше не могли собі дозволити послуги адвоката через їхню високу вартість, зможуть отримати повноцінний захист у одному із 100 центрів надання безоплатної правової допомоги. Про це в ході круглого столу «Безоплатна правова допомога – захист індивідуальних прав» повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.
«З 1 липня по всій Україні почнуть працювати 100 нових центрів безоплатної правової допомоги. Це 5 тисяч адвокатів, які працюватимуть для незахищених верств населення. В кожному регіоні буде від 3 до 7 таких центрів, на кожен зяких припадатиме до 500 тис. громадян. Ми очікуємо, що близько 8 млн українців зможуть звернутися до цих центрів не лише у кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах, у тому числі й проти держави», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.
За її словами, отримати допомогу зможуть малозабезпечені громадяни, пенсіонери, інваліди, діти-сироти та їх опікуни, учасники АТО та сім′ї загиблих воїнів, а також внутрішньо переміщені особи. Наталія Севостьянова також повідомила, що адвокати, які надаватимуть допомогу громадянам, були обрані вході прозорих конкурсів і є професіоналами своєї справи.
Вона нагадала, що з січня 2013 року в Україні вже працює 26 центрів, які забезпечують правовий захист населення у кримінальних справах.
«Ми всі пам′ятаємо, що під час Революції гідності саме адвокати, які працювали в системі безоплатної правової допомоги, допомагали протестувальникам»,- додала Наталія Севостьянова.
За словами директора Першого Київського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лесі Бурчак, центри будуть складатися з 4 відділів. Перший відділ займатиметься попередньою роботою з клієнтом. На цьому етапі буде з′ясовано суть проблеми відвідувача та вияснено чи має він потребу в наданні вторинної правової допомоги чи достатньо лише консультативної помочі.
Далі, за необхідності, справа передається до відділу вторинної правової допомоги, де адвокати займуться правовим аналізом ситуації, складанням процесуальних документів та позовних заяв та безпосередньо представлятимутьінтереси клієнта в суді.
Третій відділ опікуватиметься взаємодією із суб′єктами первинної правової допомоги. Ще один відділ займатиметься технічним забезпеченням діяльності центру.