flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ  ГРОМАДЯН

 

      Відповідно до ст. 161 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, свідки, перекладачі, експерти, спеціалісти звертаються до суду  словами «Ваша честь».

 

Обов»язки  осіб, присутніх у залі судового засідання

/ст. 162 Цивільно-процесуального кодексу України/

 

 

1.             Особи,  присутні в залі судового засідання, повинні встати, коли входить і виходить суд. Рішення суду особи, присутні в залі, заслуховують стоячи. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі  дають пояснення, показання, висновки, консультації тощо стоячи.

2.              Відступ від вимог, встановлених частиною першою цієї статті, допускається з дозволу головуючого.

3.              Учасники  цивільного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, забов»язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися у судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну  зневагу  до суду або встановлених в суді правил.  За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом.  Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, для чого у судовому засіданні із розгляду цивільної справи оголошується перерва.

4.              Особи, які беруть участь у справі, передають документи на інші матеріали головуючому через судового розпорядника.

 

 

  РОЗПОРЯДОК СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

/cт. 321 кримінально процесуального кодексу України

             1. Головуючий у судовому засіданні керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності та порядку вчинення     процесуальних дій, здійснення учасниками кримінального провадження їхніх процесуальних прав і виконання ними обов’язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення з’ясування всіх обставин кримінального провадження, усуваючи з судового розгляду все, що не має значення для кримінального провадження.
            2. Головуючий у судовому засіданні вживає необхідних заходів для забезпечення в судовому засіданні належного порядку.